Vykání v BDSM

Jak to s ním je? Vyžaduji ho? Nebo ne?

Jsou výjimky a jsou konkrétní situace, ale obecně mohu řící: “Vyžaduji.”

Není to o honění ega ani o falešném pocitu úcty. Je to o ODSTUPU. Mám svůj život a svoji samotu. Nemám zájem si pěstovat skupinu holčiček, které na mě pokřikují čau. Nebo s kterou debatuji o tom, jak si ráno při lakování nehtů pocintaly tričko. Nemusím být tvůj Pán, ale o roli drbající kamarádky zájem nemám.
Vykání pro mě není tabu a tak, když tě oslovím, mohu tvé tyknutí přejít. Ale čím více jsi smělejší, tím více tykání tahá za uši a proto přichází moje DOST:

“Zajímáš mě holčičko a rád si poslechnu co máš na srdci, ale musíš akceptovat, že není ty, je jen On a Vy.”

10 odpovědí na “Vykání v BDSM”

 1. Prolétla jsem to tady jen tak
  Prolétla jsem to tady jen tak zběžně, ale hezky se to čte, a líbí se mi Vaše názory 🙂

 2. 🙂 To “zběžně” nakonec
  🙂 To “zběžně” nakonec přerostlo v to, že jsem nešla spát, dokud jsem všechny články nepřečetla. Opravdu jsou povedené, a jestli jde o myšlenky, které se vynořují podvědomě a samy od sebe, tak máte mou úctu. Najít dnes někoho, jako jste Vy je víceméně nemožné, což asi víte, pokud někdy nakouknete třeba na chat… Smutné…

  1. Opravdu se z tebe ta slova
   Opravdu se z tebe ta slova vynořují podvědomě a nebo jsi fenka, která ráda úmyslně hraje na Pánovu ješitnost?.)

 3. Se svým Pánem mluvím anglicky
  Se svým Pánem mluvím anglicky a mrzí mě, že vykat tedy nemůžu, je to tak jednoduché vyjádření úcty a zdůraznění submisivity.
  Přitom většinou to jenom vyjadřuje určitý vztah.
  Na webových stránkách jsem většinou zvyklá tykat, ale v tomhle prostředí, budu psát klidně vy, alespoň budu vypadat vychovaně.
  Možná by nebylo na škodu, kdyby se vykání na internetu rozšířilo i jinam a třeba by diskuze pod Aktuálně měly jinou úroveň.

   1. Podle mě do určité míry jo.
    Podle mě do určité míry jo. Snad každý se vyjadřuje jinak mezi kamarády a třeba na poradě. Tykáním si lidé asi připadají jako někde “mezi svýma”…

 4. Nelze než potvrdit. Jednou
  Nelze než potvrdit. Jednou mne sub požádal, zda by mohl v kontaktu tykat. Že i to je vyjádření úcty Pánovi, pakliže přihlédneme k tónu a způsobu, jakým to lze použít. Je to jakási “středověká” forma oslovení, kdy poddaný uctivě a poníženě dovede tykat šlechticovi. Ale nejsem pro takové inovace. Nepřišlo mi to jasné rozdělení rolí, nepřišlo mi to dost uctivé a ponížené. :o)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *