První máj

Když je dnes ten Máchův svátek, tak bych mohl udělat vztahovou inventuru.

Ve vztazích mám stále nenajito a nezamilováno. Spíše do vztahů předem házím vidle, než abych se iracionálně vrhal do experimentů. A pokud mám určit změnu za poslední rok, tak jsem o fous dokonalejší a o dva fousy přísnější v tom co hledám. Jedovatý pozorovatel by mohl říci, že se rozevírají nůžky mezi, může dát a chce dostat. Optimista by řekl, že roste na obou stranách kvalita.

21 odpovědí na “První máj”

 1. Jen, aby to nedopadlo podle: „Tak dlouho vybíral, až přebral“, aby ta zmíněná kvalita nebyla nedosažitelná. Ale na druhou stranu, není nad to, když člověk ví, co skutečně chce! 🙂

  1. Vše má své riziko.
   Na druhou stranu i subinka si zaslouží najít Pána, pro kterého bude tou nejlepší, a ne aby si ji držel ten, pro kterého je nouzovkou, aby nezůstal sám.

 2. Nájsť tú pravú, alebo toho pravého, zamilovať sa a dúfať, že to tak ostane navždy, bez nejakej práce na vzťahu, len preto, že si dvaja ľudia sadli ako puzzle – to je fakt krásna rozprávka 🙂

  A mimochodom – pekný blog, dobre sa to číta 🙂

 3. Každopádne veľa šťastia.
  Mne to príde nápríklad veľmi romantické, hľadať nejaký svoj ideál, neupustiť od neho bez ohľadu na to, čo si o tom myslí ostatná spoločnosť.
  Silná vôla dostiahnuť to, po čom jedinec túži je v literatúre prednosťou romantických hrdinov :))

   1. Nemyslím si. Celý svet je logicko-emočný. Jedinec si logicky stanoví požiadavky a emócie sú tie, ktoré ho k tomu smerujú. Tu už len záleží na tom ako moc silne si za tými svojimi túžbami ide. Pokiaľ je ochotný neustúpiť a ísť si za svojim ideálom aj napriek všetkému – to je romantika 🙂

     1. Zahodiť túžbu a nájsť si niekoho so slovami:
      „Tak si teda vyberám teba, keď nič lepšie nikde neni.“ – mi moc romantické nepríde … :)))

      1. Já teď mluvil o zahození požadavků BEZ motivace typu: Chci lepší, ale nemám na to.

 4. Záleží na tom, či niekoho viac osobnostne naplňuje hľadať ideál, alebo si uvedomí, že ideál neexistuje a siahne po ne-ideále. Oboje môže byť naplňujúce 🙂
  Avšak romantický hrdinovia, hlavne v literatúre, nekončia zrovna najsladšie …

 5. já myslím, že vůbec nejde v životě o romantiku ale o to bejt štastnej a spokojenej…ať už je to s tím ideálem nebo jen s tím „poloideálem“

  1. S hledáním spokojenosti souhlasím.

   Bohužel vědět, že jsem pro někoho jen poloideál, mě vede k hledání další sub. A připoutat k sobě sub, která mi není ideálem, je vrchol sadismu. Nějak nevidím to čisté štěstí. Leda štěstí v nevědomosti.)))

  2. Tiež si myslím, že každý by chcel byť šťastný a spokojný a bohate to stačí 🙂
   Avšak na ideál neverím. Preto mi myšlienka niečoho takého príde pre mňa romantická.
   Verím však na to, že sa môžu nájsť dvaja ľudia, ktorí majú spoločné ciele, sú toleratní, úprimní a komunikujúm medzi sebou. V neposlednej rade sa fyzicky priťahujú a majú rovnaké sexuálne zameranie.
   Už len toto všetko nájsť je dosť veľká výhra – ľudia bývajú žiarliví, nevedia medzi sebou komunikovať, no miesto toho sa hádajú, sú nezrelí a nevedia čo chcú, sú inak vychovávaní2 … preto nepočítam, že by nejaký jedinec mohol spĺňať akési moje „požiadavky“.

    1. To mi pripomína jednu známu fotku ženy, ktorá mala na tričku nápis :
     W.I.F.E. – Washing, Ironing, Fucking, Etc … :))) 1

 6. Tohle je hrozně dětinská úvaha. Ideál/poloideál?
  Podle mě \“láska\“ né ono pár měsíční poblouznění vzniká až dlouhodobým soužitím. Takže jde asi o to najít někoho kdo mě nebude žádný způsobem omezovat a já nebudu mít pocit že omezuju jeho. Pradoxní je, že to většinou bývaj lidé kteří v nás žádným způsobem neevokují v prvních setkáních jakkoukoliv přitažlivost či bližší náklonost.

  Pokud jsou dva lidi tolerantní a spokojení sami se sebou stačí chtít. Všechno ostatní přijde.. a nebo taky ne.

  Představa že je někdo ideální a někdo ne, pro mě samotnýho mi přijde hrozně sebestředná a až degradující pro ten můj \“ideální\“ protějšek. Teda pokud si nechci pořídit psa… nebo plemenou krávu.

  \“Chci lepší ale nemám na to\“ – \“aby si ji držel ten, pro kterého je nouzovkou, aby nezůstal sám\“ – Už ta myšlenka že by mohla existovat pro Vás lepší než ta co máte je něco co jasně předurčuje konec.

  1. o že spolu vydrží nejdéle ti, kteří se nijak neomezují, je pochopitelne. Já osobně ale něčemu takovému neříkam vztah. To jsou pouze dvě osoby, které spolu sdílí ložnici. A občas ani to ne.

   Nechci tolerovat. Hodlám být sebestředný. Chci nelhat, když protějšku řeknu, že mám tu nejlepší. Tak se koukej protějšku snažit jí být.)

   1. Ale co když ten vztah o kterým mluvíte neesxistuje? Nebojíte se, že za 10 let přijdete na to že čas, kterej jste věnoval hledání něčeho co není, jste měl strávit budováním něčeho co by mohlo být?

    1. A nebo taky naopak.. budeme se deset let stále snažit něco budovat, i když v hloubi duše nám bude jasný, že ten vztah není tím, který bychom opravdu chtěli. Vnitřní frustrace a negativní energie bude narůstat a narůstat ..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..